Erdoğan’ın eski metin yazarı Aydın Ünal: Erdoğan, Özel’i sıkıştırdı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski metin yazarı ve Yeni Şafak yazarı Aydın Ünal, Erdoğan’ın CHP Genel Başkanı Özgür Özel’le olan görüşmesine ilişkin olarak, “Siyasette yumuşama” diyerek Erdoğan önümüzdeki 4 yıl, daha pozitif, daha ılımlı bir yol izleyeceğini gösterdi. Özel’i bu anlamda sıkıştırdı desek yanılmış olmayız.” görüşünü aktardı. 

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel geçtiğimiz günlerde bir araya geldi. Tarihi görüşmede yeni anayasa çalışmaları, seçim sonuçları, yargı krizi, emekliler, hak ihlalleri ve ekonominin konuşulduğu aktarıldı.

Ünal, iki liderin görüşmesiyle ilgili “siyasette yumuşama” beklentilerine dair yazısının ilgili bölümünde, “Muhalif kitle Türkiye’de kutuplaşmayı, gerginliği, kamplaşmayı Erdoğan ve AK Parti’nin ürettiğini iddia eder. Oysa tam tersidir. CHP, 14 Mayıs öncesinde, içerisindeki birbirine zıt kutupları bir arada ve dengede tutmak zorundaydı. Örneğin Alevilerle laikleri, ulusalcılarla solcuları, sosyalistlerle faşistleri ipteki cambaz kıvraklığı ve dikkatiyle avucunun içinde tutuyordu. CHP’nin her 1 Mayıs’ta sol örgütlere destek vermesi ama şiddet eylemleri başlayınca ortadan kaybolması da buna bir örnek. CHP’nin şimdi idare etmesi gereken çok daha fazla fraksiyon var. Yukarıdakilere ek olarak denkleme milliyetçiler, ırkçılar, az da olsa muhafazakârlar, sağcılar, Kürtler ve PKK taraftarları eklendi. Yani CHP’nin şimdi eskisinden daha çok kavgaya, kutuplaşmaya, gerilime ve kamplaşmaya ihtiyacı var.” ifadelerini kullandı. 


TIKLAYIN – Erdoğan ile görüşmesinin ardından Özel’den ilk açıklama

TIKLAYIN – Ankara’da tarihi ziyaret: Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP lideri Özgür Özel’in AKP Genel Merkezi’ndeki kritik görüşmesi sona erdi

TIKLAYIN – AKP’den açıklama geldi: Erdoğan-Özel görüşmesindeki boş sandalye “mesaj” mı veriyor?

TIKLAYIN – 8 yıl sonra ilk kritik görüşme bugün: Erdoğan’dan “destek”, Özel’den “anayasaya tam sadakat” beklentisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x